Aktuality 2022

Výlet po opavsku

Jednu prázdninovou neděli jsme vyrazili na celý den objevovat zájimavosti kolem Opavy. Napekli jsme si koláče a nabalili pořádnou zásobu jídla. První zastávka byla na koupališti prvorepublikového stylu, kde jsme se pěkně otužili. Dále jsme si užili krásných chvilek u Stříbrného jezera, vyrazili jsme si opavským náměstím a pozdravili kemp Kajlovec u Hradce nad Moravicí, kde jsme dříve strávili dvě super rekreace. Nakonec jsme se zastavili ve Fulneku, kterým nás provedla Valérie, jako bývalá obyvatelka fulneckého dětského domova.
Mrkněte na fotky

Vyrazili jsme na letní rekreaci

V prvním prázdninovém týdnu se naše děti zúčastnily cykloturistické rekreace v pohraničí Česko - Polsko - Slovensko na Hrčavě. Zde ujely asi 70 km na kole v těžkém kopcovitém terénu a ušly přibližně 20 km po okolních turistických trasách. Dalšími nezapomenutelnými zážitky bylo spaní pod širákem, turnaje ve stolním fotbálku a hlavním překvapením bylo zhlédnutí vystoupení rapera Mike Spirita.
Mrkněte na fotky

Běželi jsme závod T-Mobile olympijský běh

I přes úmorné vedro se naši závodníci postavili na start běžeckého závodu v okolí Šantovky v Olomouci. Tento závod se současně běžel v mnoha městech po celé ČR. V napínavých závodech vybojoval Lukáš třetí místo a Ondra dokonce místo druhé.
Mrkněte na fotky

Podzimní aktivity

Když k nám přichází podzim, začínají šikovné děti svými šikovnými ručičkami kreativně tvořit, malovat, aranžovat výzdobu, sadit květiny nebo sbírat kaštany.
Mrkněte na fotky

Slavata triatlon tour

Naše děti se mohly postavit na start závodu, který již několik let organizuje Tomáš Slavata. Hlavními cíli tohoto závodu je přivést děti ke sportu a naučit vzájemné solidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Probudit v nich soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit skryté talenty. Povzbudit děti, aby za své sny bojovaly a nebály se za nimi jít, i když jim osud nedopřál zrovna ideální startovní podmínky.
Mrkněte na fotky

Navštívili jsme akci Překonání gravitace v Kroměříži

O letních prázdninách jsme dostali vstupenky na super akci! Byli zde přední čeští i slovenští interpreti, nejlepší světoví akrobati ve freestyle FMX/BMX/MTB nebo i nejsilnější muž světa a spousty adrenalinových atrakcí. To vše a ještě více v Kroměříži. Šlo o největší hudebně adrenalinový festival tohoto formátu v České republice. Děkujeme za volňásky Valerii Mirić a Jiřímu Tkadlčíkovi.
Mrkněte na fotky

Jak správně pečovat o své zoubky?

Čistíme, čistíme, nahoru i dolů, špičáky, stoličky, všichni hezky spolu. Takhle nějak se staráme o naše zoubky a mladí dentisté nás kontrolují, jestli to děláme správně.
Mrkněte na fotky

Hawaii party

Na našem domově jsme uspořádali již čtvrtý ročník Hawaii party. Děti se vynasnažily již s přípravami, kdy vyrobily vlastní pozvánky pro hosty, namalovaly obrázky, vystříhaly propriety k výzdobě a zejména nacvičovaly vystoupení. Ve 13 hod, kdy tato letní oslava začala, byl pro děti a hosty připraven bar s míchanými drinky, občerstvení, hudba, bazén, vodní skluzavka a trampolína. Při této výjimečné příležitosti, kdy se na DD sešlo v jedno odpoledne tolik dětí a dospělých jako nikdy, byly sestaveny dva týmy na společné soutěže. Díky velké účasti a aktivitě soutěžících si všichni užili adrenalin a zábavu.
Mrkněte na fotky

Cirkus

Přišly slunné dny a s nimi i příležitost zajet do města a povyrazit si. Jedním z výletů bylo třeba představení v Cirkuse Šimek.
Mrkněte na fotky

Canisterapie

K nám na domov zavítal čtyřnohý chlupáč. Mohli jsme si ho pohladit, pomazlit a pomuchlat. Odpoledne se psím kamarádem je super. To vám byla zábava!
Mrkněte, jak nám zpříjemnil odpoledne na zahradě

Učíme se cestovat vlakem 🚂

Začátek roku u nás odstartoval novou etapu cestování! Děti se učí, jak vyrazit na výlet vlakem a autobusem. Hledají si spoje, přestupní stanice, orientují se v jízdních řádech a na nádraží. Někdy je fuška dostat se do cílové stanice, někdy hledáme tu správnou kolej a často dobíháme na poslední chvíli. Ve vlaku si pak oddechneme a kocháme se pěknou krajinou z okna 🚂
Mrkněte na fotky

Aktuality 2021

Třpytky zážitků z Vánoc na našem domově

Letos jsme prožili vánoční svátky v úžasném klidu a pohodě. S příchodem prvního adventu jsme začali s velkými přípravami. Dali jsme se do pečení cukroví, zdobení našich rodinek, obýváků i dětských pokojíčků. Společně jsme aranžovali adventní věnce, vyráběli mydélka nebo svíčky a opravdu jsme si to užili. Obrovskou radost dětem udělala nekončící vlna dárků. Ta začala sportovním vybavením od České olympijské nadace, hromadou úžasných dárků od Spolku žen Rouské, a končila vybalováním dárků pod stromečkem, které děti dostaly od nadace Daruj hračku, Ve spojení nebo Milý Ježíšku. Děkujeme z celého srdce všem dobrým lidem, kteří vyslyšeli dětská přáníčka a neváhali je vyplnit!


Podívejte se, jak se děti naladily na advent ve vánočních svetrech
Podívejte se, co vše jsme během vánoc zažili
Podívejte se na olympijskou návštěvu v našem domově

🎄 Vánoční dárky pro děti 🎄

Pomalu se blíží kouzelný adventní čas a vánoční svátky. Naše děti tráví Štědrý den na domově a každý rok mají radost z pěkných chvilek u vánočních koled, pohádek a tradic. Obrovsky se také těší na dárečky, které pod stromečkem najdou a velmi doufají, že se jim splní jejich tajná přání. Dobří lidé, kteří by rádi nějaké přáníčko vyplnili, mohou mrknout zde na stránky organizace, která pro naše i další děti zorganizovala vánoční projekt - Daruj hračku. Děkujeme každému, kdo se na splnění přání našich dětí rozhodne podílet. Krásné Vánoce 🎄

Zápas Sigma x Karviná

Po dlouhé době se našim dětem podařilo opět dostat na Andrův stadion do Olomouce. Pro mnohé to byla návštěva premiérová. Soupeřem Sigmy byla poslední Karviná. Sigma zvítězila 2:0. V předzápasovém programu proběhlo fotografování s maskotem Sigmy a malování na obličej.
Mrkněte na fotky

Vyčisti les

Jednoho krásného říjnového dne se naše děti rozhodly, že by chtěly opět vyčistit část našeho města Lipníka a to konkrétně okolí Škrabalky. Dostaly rukavice, pytle a sáčky a vydaly se na lov všemožného odpadu. Všechny děti byly příjemně překvapené, protože tentokrát příliš odpadu nenalezly.Tímto počinem se náš domov zapojil do soutěže Vyčisti les, která se zaměřuje na záchranu české přírody. Nejenže z toho měly děti skvělý pocit, ještě ale můžou vyhrát super ceny od sponzorů soutěže. Mrkněte na jejich stránky:
www.cashbot.cz
www.denishenry.cz
www.jobstack.it
www.srovnani-makleru.cz
www.tiskarik.cz
www.tisknijakduha.cz
www.vinoodbodlaku.cz
www.kwcz.cz
Mrkněte taky na fotky z celé akce!

Běžecké závody

V sobotu 9. října 2021 jsme vyrazili na závody ve vytrvalostním běhu zvaném Hradčanské vlnky. Před hlavním závodem na 10 km probíhaly celé dopoledne starty dětských kategorií. Dle věku se naše děti zúčastnily běhu na 200 – 1 300 metrů. Naši výborní sportovci nejenže doběhli v plném počtu do cíle, navíc ale vybojovali tři medaile! Pyšníme se tak zlatem a dvěma stříbry!
Mrkněte na fotky

Kdo si hraje, nezlobí »RETRO akce v Hranicích

Akce pro dětské domovy ve stylu retro 70. až 80. let. Zahrnovala kvízy, soutěže, prvomájový průvod, tvořivou dílnu, soutěž o nejlepší retro kostým. Našemu dětskému domovu se podařilo získat pohár za první místo za vytvořený dort, který naše děti na akci přivezly a který společně s vychovatelkou upekly. Výborně jsme se pobavili a rádi přijedeme zase. Akce byla velmi povedenou!
Mrkněte na fotky

Noc mladých vědců

Jeden zářijový pátek jsme vyrazili na Noc mladých vědců do Olomouce. Jde o akci oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Naše děti jako návštěvníci proplouvali laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a šli do hloubky aktuálních témat.
Mrkněte na fotky

Soutěž s Malý Noe

Naše děti se zúčastnily soutěže s Nadací Malý Noe, kde měly možnost dát průchod svému výtvarnému nadání a talentu. Na téma pohádky a bájné pověsti nakreslily opravdu krásná díla a byly za to pozvány na slavnostní předávání cen. Ve středu 8. září jsme tedy vyrazili do Olomouce, kde byl připraven kulturní program u radnice a opravdu jsme si to užili. Každé dítko dostalo pozornost jako odměnu za účast v soutěži a jedna naše šikovná slečna byla dokonce vybraná na cenu poroty. Na závěr jsme dostali pozváni na výstup na radnici a to vám byla vyhlídka!
Mrkněte na fotky

Podzimní aktivity

Když k nám přichází podzim, začínají šikovné děti svými šikovnými ručičkami kreativně tvořit, malovat, kutit, aranžovat výzdobu, sadit květiny nebo sbírat kaštany.
Mrkněte na fotky

Letní rekreace Bystřička

V termínu od 14. 8. do 21. 8. se děti zúčastnily cykloturistické rekreace na Bystřičce. K ubytování jim posloužila retro chata Sfinx. Během celého týdne probíhal vzdělávací kemp a především zvyšování fyzické kondice dětí v podobě cyklo výletů po kopcovitém okolí. Na svých jízdních kolech dokázaly děti našlapat za celý týden asi 120 km. Jejich dalšími aktivitami byla plavba na nafukovacím člunu, bedbinton, návštěva koupaliště, návštěva Gibon parku, shlédnutí pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci v retro kině a další.
Mrkněte na fotky

Zálesácký týden na Rusavě

O prázdninách jsme strávili dobrodružný týden na Rusavě. Každý den zde probíhalo doučovací a vzdělávací soustředění, během kterého si děti zopakovaly školní látku a dobraly učivo dle vzdělávacího plánu. Dále byly aktivity zde zejména ve sportovním, herním a zálesáckém duchu. Děti se naučily obstarávat dřevo v lese, sekat třísky, roztápět a udržovat oheň. Dále si vyzkoušely hospodaření s pitnou vodou a při každém ustání deště jsme vyrazili zocelovat kondičku - například turistickým výšlapem na svatý Hostýn, na zříceninu hradu Křídlo, nebo do Brusného. Dále jsme navštívili místní koupaliště a workoutové hřiště. Během dní, kdy vydatně pršelo, jsme se věnovali průzkumu střediska a blízkého okolí, hraní karet, stolním a společenským hrám nebo čtení knih.
Mrkněte na fotky

Letní zážitky

Během krásného teplého letního období se věnujeme rozmanitým aktivitám. Jde o turistiku, cyklistiku, plavání, výšlapy, výlety, zahradničení, hraní her nebo vaření sirupů a marmelád.
Podívejte se, jak rozmanité jsou..
Podívejte se, jak hawajské jsou jsou..
Podívejte se, jak zábavné jsou jsou..