Aktuality

Vánoční čas...

Začalo to, jak jinak, tradiční návštěvou Mikuláše a jeho družiny. Předvánoční čas byl sice letos poznamenaný epidemií koronaviru, to nám ale ani tak nezabránilo užít si čekání na Ježíška i samotné svátky, jak se patří. Během celého prosince jsme pilně zdobili domov a chystali cukroví. Čekání se nakonec vyplatilo. Děti letos, mimojiné i díky štědrým sponzorům a dárcům, našly pod stromečkem opravdu spoustu krásných dárků.
Mrkněte na fotky
27.prosince 2020

Projekt První krok

Společně s mládežníky z dalších dětských domovů v regionu jsme se zúčastnili projektu První krok, který se snaží hlavně připravit mladé lidi z domovů na samostatný život.
O co jde, si můžete přečíst ZDE.
27.června 2020

Olympijští sportovci v dětském domově

Ani v době koronavirové pandemie u nás rozhodně není huda. V dubnu jsme dokonce měli vzácnou návštěvu. Za přísných hygienických opatření mezi nás zavítal biatlonista Michal Krčmář.
Dostalo se to i do NOVIN! a FOTKY řeknou více než tisíc slov.

A to ještě není všechno! Na konci května jsme přivítali další sportovce, zápasnici Adélu Hanzlíčkovou a judistu Davida Pulkrábka. A byla legrace! Posuďte sami.
6.června 2020

Předvánoční program

Prosinec byl nabitý. Předvánoční přípravy totiž byly v plném proudu, a do toho jsme měli vzácnou návštěvu až z nebe (a vlastně i z pekla). Jak jsme to zvládli, můžete posoudit sami:
Mrkněte na fotky
28.prosince 2019

Prázdniny jsme si užili

Prázdniny. Sluníčko. Relax. To vše k létu neodmyslitelně patří. A samozřejmě taky tradiční rekreace! Letos jsme vyrazili do kempu Kajlovec a taky do hotelu v Malé Morávce. Jo, a taky jsme si udělali výlet do Prahy. Jak jsme si to užili, můžete posoudit sami:
Mrkněte na fotky
12.září 2019

Na školu jsme připraveni

Prázdniny jsou sice teprve těsně za svojí polovinou, ale my už pomalu dáváme dohromady školní výbavu na nový školní rok 2019/2020. Nejdůležitější částí výbavy je bezesporu školní aktovka nebo batoh. A my máme pro sedm našich holek a kluků ty nejlepší, díky firmě TOPGAL a.s., se sídlem Nádražní 73, 785 01 Šternberk. Tašky a batohy se našim dětem velice líbí, a my všichni za ně firmě TOPGAL a.s. velice děkujme. Panu Ing. Liboru Chaloupkovi děkujeme za velikou vstřícnost a ochotu. Mrkněte, jak aktovky holkám a klukům sluší: Fotogalerie
5.srpna 2019

Byli jsme na Hawaii...

...samozřejmě ne doopravdy. Naše zahrada se ale poslední školní den před prázdninami promenila na tropický ráj plný barev, míchaných drinků, balonků a dobrot. Jak jsme si užili pravou nefalšovanou hawaii party? Posuďte sami!
9.července 2019

Ze ♥ děkujeme

Srdečně děkujeme všem zaměstnancům firmy Accenture services, s.r.o. na lokalitě Chodov a Visionary, kteří ve svém volném čase zorganizovali pro děti z našeho dětského domova „Charitativní pečení" a jeho výtěžek z obou lokalit nám poslali. Díky tomuto daru budou mít naše děti krásnější prázdniny. Speciální poděkování míří slečnám Kamile Bejčkové a Simoně Kolaříkové, kterým děkujeme za zorganizování všeho. Naše velké poděkování patří také slečně Petře Visscher z Nadace Terezy Maxové dětem, která stála u zrodu všeho.
A aby toho děkování nebylo málo, děkujeme taky společnosti NET PLASY, spol. s r.o., U mlékárny 1020, 768 61 Bystřice pod Hostýnem, za poskytnutí mléčných výrobků pro naše děti, na oslavu konce školního roku a začátku prázdnin. Velice Vám děkujeme za poskytnutý sponzorský dar. Vaše výrobky dětem opravdu moc chutnaly a jen se po nich zaprášilo :-)
9.července 2019

Jsme v novinách

Pár týdnů zpátky jsme byli reprezentovat náš domov na Nejmilejším koncertě v Přerově. S našimi dvěma čísly se nám podařilo uspět, bubeníci se umístili druzí, taneční číslo získalo pomyslný bronz. O našem úspěchu se zmínil i magazín Nové Přerovsko.
13.června 2019

Během horkých dnů budeme mít parádní osvěžení

Pomalu nám začínají krásné a slunečné dny, a blíží se prázdniny. Letos budou prázdninové dny pro naše děti osvěžující mnohem více než v minulých letech. Díky společnosti Mountfield a.s. a paní generální ředitelce Janě Moravové se naše děti mohou osvěžit v novém bazénku s kompletním vybavením, filtrací a solárním ohřevem. Děti už teplé dny radostně a netrpělivě vyhlížejí, a každý den se ptají na sestavení bazénku na zahradě. Za radost, kterou jste přinesli do jejich dnů, velice děkujeme.
25.května 2019

O velikonocích jsme si pochutnali, díky Nestlé

Děkujeme specializovanému závodu SFINX Holešov, společnosti Nestlé Česko s.r.o., za poskytnutí sponzorského daru našemu dětskému domovu. Díky vašemu daru měly děti v DD krásnější a bohatší Velikonoce.
Za poskytnutou pomoc velice děkujeme!
22.května 2019

Nadace Terezy Maxové pomáhá

Děkujeme Nadaci Terezy Maxové dětem za podporu dětí v našem Dětském domově. Díky projektu Comenius 2019 bylo umožněno Sáře, žákyni 4 třídy odjet se svojí třídou na školu v přírodě, a v rámci Grantového řízení ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem dostalo 6 našich dětí příspěvek 1000 Kč na letní táborový pobyt.
Za poskytnutou pomoc mnohokrát děkujeme!
22.května 2019

V dubnu to byla pořádná jízda!

A to doslova. Díky hezkému počasí jsme totiž mohli vyjíždět do okolí na kolech i koloběžkách, a ve Šternberku jsme se projeli i pravým závodním autem. A to rozhodně nebylo všechno. V dubnu nás taky čekal úspěšný Nejmilejší koncert, na zahradě jsme hledali sladký poklad, a někteří vyjeli na velikonoční pobyt na Myšinec. Duben byl zkrátka nabitý. A taky jsma začali trénovat běhání. Na začátku května jsme se totiž rozhodli absolvovat jeden netradiční závod...
Fotky z dubna
2.května 2019

Nejmilejší koncert stál za to!

Hodiny a hodiny zkoušek. Nácvik choreografie i rytmů. Ale i parádní zábava. Tak vypadaly zkoušky na Nejmilejší koncert v Přerově, kde se pravidelně představují dětské domovy z regionu se svými tanečními, hudebními a divadelními vystoupeními. Jak jsme dopadli? Báječně! POSUĎTE SAMI!
16.dubna 2019

Březen, za kamna vlezem!

Za kamna jsme sice v březnu nelezli, za to jsme zažili spoustu jiných dobrodružství. Hned začátkem měsíce jsme si pořádně zařádili ve zlínském zábavním centru, o týden později jsme se zase proměnili v čerty, agenty, včelky a princezny, a vyrazli na maškarní karneval. Sluníčko nás nezadržitelně tahalo ven, takže už jsme otestovali kolečkové brusle, kola, koloběžky, i venkovní ohniště. No a ani letos nechyběl březnový turnaj ve vybíjené. Sportovní hala praskala ve švech! Mrkněte na fotky.
30. března 2019

Jarní prázdniny

Na tenhle týden se těšily všechny děti, které chodí do škol v Lipníku či Přerově. Od 18. do 22. února nemusely do školy. Jarní prázdniny jsme začali stylově. Už v pátek před prázdninami jsme si užili diskotéku, v sobotu totiž někteří odjížděli na prázdniny ke svým příbuzným. Na ty, kteří zůstali v domově, čekal týden plný pohybu, sportování, ale taky jiných aktivit. Vydali jsme se na výlet na Hostýn, zabruslili jsme si na stadionu v Přerově, provětrali jsme dokonce kola a koloběžky, a nechybělo ani plavání v bazénu v Hranicích. V sobotu jsme s některými vyzkoušeli bubny, a upřímně, byl to pořádný kravál!
24. února 2019

Relax je potřeba :-)

Dnes jsme s dětmi společnými silami začali stěhovat a vybavovat rehabilitační místnost. Rehabilitační pomůcky jsme získali prostřednictvím projektu Inspiro, do kterého jsme dva roky zapojeni. V závěru dne jsme pak strávili hodinu terapií, kdy se děti s pomůckami seznamovaly a poprvé si je vyzkoušely. Nejstarší člen rodinky, Michal, který se věnuje posilování a cvičení, nám u některých pomůcek vysvětlil jejich fungování a s dětmi také cvičil. Těšíme se na nové relaxační techniky a rehabilitační cviky.
12. února 2019

Vzhůru do kina!

Na měsíc leden získala 1. rodinná skupina volné vstupenky do přerovského Kina Hvězda. O předposledním lednovém víkendu jsme tedy vyrazili na dětské promítání pohádky Raubíř Ralf a internet. Film pojednával o dvojici postav, která se vydala objevit svět internetu, webu a algoritmu. Po shlédnutí získaly děti ponaučení o nebezpečí na sociálních sítích.
22. ledna 2019

Jak jsme prožili Vánoce 2018

Letošní vánoce byly opět na blátě, to nám ale vůbec nevadilo. Pravou předvánoční atmosféru jsme prožili už v půlce prosince, kdy jsme zavítali na jarmark na náměstí v Lipníku. Někteří z nás prožili svátky u rodiných příslušníků, osm statečných také 22. prosince vyrazilo na Vánoční pobyt v Myšinci u Hrabyně. Kromě hromady dárečků si přivezli taky parádní zážitek - zažili štědrovečerní večeři v americkém duchu. Podával se totiž krocan! Ani skupinka, která slavila vánoce na domově, nezůstala zkrátka. Na stole čekal bramborový salát a řízky, pod stromečkem zase hromada dárků.
12. ledna 2019

Mléčné výrobky, kam se podíváš

V pátek 5. října 2018 u nás proběhl DEN MLÉČNÉ VÝŽIVY spojený s ochutnávkou spousty rozličných mléčných výrobků: Jogurtů, smetanových krémů, různých druhů sýrů, pomazánkových másel, mléčných pochoutek a dezertů. Vychovatelé namíchali různé druhy pomazánek, a děti samy nazdobily chlebíčky a jednohubky. Ty nejlepší byly oceněny sladkými cenami. Ale ať už skončily chlebíčky nebo jednohubky na prvním nebo pátém místě, všechny byly výborné, a jen se po nich zaprášilo :)

Za všechny tyto výborné mléčné výrobky srdečně děkujeme společnosti NET PLASY, spol. s r.o. z Bystřice pod Hostýnem, která je našim dětem bezplatně darovala.
12. října 2018