Aktuality

Nejmilejší koncert stál za to!

Hodiny a hodiny zkoušek. Nácvik choreografie i rytmů. Ale i parádní zábava. Tak vypadaly zkoušky na Nejmilejší koncert v Přerově, kde se pravidelně představují dětské domovy z regionu se svými tanečními, hudebními a divadelními vystoupeními. Jak jsme dopadli? Báječně! POSUĎTE SAMI!
16.dubna 2019

Březen, za kamna vlezem!

Za kamna jsme sice v březnu nelezli, za to jsme zažili spoustu jiných dobrodružství. Hned začátkem měsíce jsme si pořádně zařádili ve zlínském zábavním centru, o týden později jsme se zase proměnili v čerty, agenty, včelky a princezny, a vyrazli na maškarní karneval. Sluníčko nás nezadržitelně tahalo ven, takže už jsme otestovali kolečkové brusle, kola, koloběžky, i venkovní ohniště. No a ani letos nechyběl březnový turnaj ve vybíjené. Sportovní hala praskala ve švech! Mrkněte na fotky.
30. března 2019

Jarní prázdniny

Na tenhle týden se těšily všechny děti, které chodí do škol v Lipníku či Přerově. Od 18. do 22. února nemusely do školy. Jarní prázdniny jsme začali stylově. Už v pátek před prázdninami jsme si užili diskotéku, v sobotu totiž někteří odjížděli na prázdniny ke svým příbuzným. Na ty, kteří zůstali v domově, čekal týden plný pohybu, sportování, ale taky jiných aktivit. Vydali jsme se na výlet na Hostýn, zabruslili jsme si na stadionu v Přerově, provětrali jsme dokonce kola a koloběžky, a nechybělo ani plavání v bazénu v Hranicích. V sobotu jsme s některými vyzkoušeli bubny, a upřímně, byl to pořádný kravál!
24. února 2019

Relax je potřeba :-)

Dnes jsme s dětmi společnými silami začali stěhovat a vybavovat rehabilitační místnost. Rehabilitační pomůcky jsme získali prostřednictvím projektu Inspiro, do kterého jsme dva roky zapojeni. V závěru dne jsme pak strávili hodinu terapií, kdy se děti s pomůckami seznamovaly a poprvé si je vyzkoušely. Nejstarší člen rodinky, Michal, který se věnuje posilování a cvičení, nám u některých pomůcek vysvětlil jejich fungování a s dětmi také cvičil. Těšíme se na nové relaxační techniky a rehabilitační cviky.
12. února 2019

Vzhůru do kina!

Na měsíc leden získala 1. rodinná skupina volné vstupenky do přerovského Kina Hvězda. O předposledním lednovém víkendu jsme tedy vyrazili na dětské promítání pohádky Raubíř Ralf a internet. Film pojednával o dvojici postav, která se vydala objevit svět internetu, webu a algoritmu. Po shlédnutí získaly děti ponaučení o nebezpečí na sociálních sítích.
22. ledna 2019

Jak jsme prožili Vánoce 2018

Letošní vánoce byly opět na blátě, to nám ale vůbec nevadilo. Pravou předvánoční atmosféru jsme prožili už v půlce prosince, kdy jsme zavítali na jarmark na náměstí v Lipníku. Někteří z nás prožili svátky u rodiných příslušníků, osm statečných také 22. prosince vyrazilo na Vánoční pobyt v Myšinci u Hrabyně. Kromě hromady dárečků si přivezli taky parádní zážitek - zažili štědrovečerní večeři v americkém duchu. Podával se totiž krocan! Ani skupinka, která slavila vánoce na domově, nezůstala zkrátka. Na stole čekal bramborový salát a řízky, pod stromečkem zase hromada dárků.
12. ledna 2019

Mléčné výrobky, kam se podíváš

V pátek 5. října 2018 u nás proběhl DEN MLÉČNÉ VÝŽIVY spojený s ochutnávkou spousty rozličných mléčných výrobků: Jogurtů, smetanových krémů, různých druhů sýrů, pomazánkových másel, mléčných pochoutek a dezertů. Vychovatelé namíchali různé druhy pomazánek, a děti samy nazdobily chlebíčky a jednohubky. Ty nejlepší byly oceněny sladkými cenami. Ale ať už skončily chlebíčky nebo jednohubky na prvním nebo pátém místě, všechny byly výborné, a jen se po nich zaprášilo :)

Za všechny tyto výborné mléčné výrobky srdečně děkujeme společnosti NET PLASY, spol. s r.o. z Bystřice pod Hostýnem, která je našim dětem bezplatně darovala.
12. října 2018