Aktuality

Relax je potřeba :-)

Dnes jsme s dětmi společnými silami začali stěhovat a vybavovat rehabilitační místnost. Rehabilitační pomůcky jsme získali prostřednictvím projektu Inspiro, do kterého jsme dva roky zapojeni. V závěru dne jsme pak strávili hodinu terapií, kdy se děti s pomůckami seznamovaly a poprvé si je vyzkoušely. Nejstarší člen rodinky, Michal, který se věnuje posilování a cvičení, nám u některých pomůcek vysvětlil jejich fungování a s dětmi také cvičil. Těšíme se na nové relaxační techniky a rehabilitační cviky.
12. února 2019

Vzhůru do kina!

Na měsíc leden získala 1. rodinná skupina volné vstupenky do přerovského Kina Hvězda. O předposledním lednovém víkendu jsme tedy vyrazili na dětské promítání pohádky Raubíř Ralf a internet. Film pojednával o dvojici postav, která se vydala objevit svět internetu, webu a algoritmu. Po shlédnutí získaly děti ponaučení o nebezpečí na sociálních sítích.
22. ledna 2019

Jak jsme prožili Vánoce 2018

Letošní vánoce byly opět na blátě, to nám ale vůbec nevadilo. Pravou předvánoční atmosféru jsme prožili už v půlce prosince, kdy jsme zavítali na jarmark na náměstí v Lipníku. Někteří z nás prožili svátky u rodiných příslušníků, osm statečných také 22. prosince vyrazilo na Vánoční pobyt v Myšinci u Hrabyně. Kromě hromady dárečků si přivezli taky parádní zážitek - zažili štědrovečerní večeři v americkém duchu. Podával se totiž krocan! Ani skupinka, která slavila vánoce na domově, nezůstala zkrátka. Na stole čekal bramborový salát a řízky, pod stromečkem zase hromada dárků.
12. ledna 2019